×
Dzisiaj jest Sobota, 16 Stycznia 2021 roku.

Burmistrz Czerska oraz dyrekcja SP-2 im. Jana Pawła II uczcili 100 rocznicę urodzin Patrona


Dodane: 2020-05-20

Burmistrz Czerska i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku uczcili pamięć Papieża Polaka. W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły złożyli kwiaty pod pomnikiem przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Dziś przypada więc setna rocznica urodzin tego wielkiego Polaka. O naszym Papieżu pamiętamy też w Czersku. Dziś rano w kościele parafialnym odbyła się msza święta, na której wspominaliśmy Jana Pawła II. Po niej burmistrz Przemysław Biesek-Talewski wraz z dyrektorem SP nr 2 Maciejem Jakubowskim i jego zastępcą Justyną Prolejko złożyli kwiaty pod pomnikiem naszego świętego. Warto podkreślić, że symboliczne znicze ustawiali i dalej ustawiają tu też mieszkańcy naszej gminy. Warto zajrzeć na stronę Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku. Jej nauczyciele i uczniowie przygotowali ciekawe filmiki. Jest też jedno archiwalne nagranie. Źródło - UM Czersk.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.