×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 13 Lipca 2020 roku.

W sobotę 23.05 nietrzeźwi kierowcy sprawcami kolizji na ul. Przemysłowej oraz ul. Tucholskiej


Dodane: 2020-05-25

W sobotę około godziny 6:00 rano dyżurny chojnickiej Policji otrzymał informację, że na ul. Przemysłowej auto osobowe uderzyło w drzewo. Funkcjonariusze, którzy natychmiast pojechali na miejsce ustalili, że 34-letni kierowca samochodu Renault Laguna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na skrzyżowaniu z ul. Zakładową zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci od kierującego poczuli wyraźny zapach alkoholu. Z uwagi na poniesione obrażenia zarówno kierowca jak i pasażer auta zostali przewiezieni do szpitala. Tam też została zabezpieczona od kierującego krew bo badań laboratoryjnych, która potwierdzi jego stan trzeźwości. Tego samego dnia na ul. Tucholskiej doszło do kolejnej kolizji, której sprawcą był nietrzeźwy. Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia, ustalili, że kierujący passatem, 33-letni mieszkaniec gminy Chojnice będąc pod wpływem alkoholu nie zachował ostrożności w wyniku czego najechał na tył prawidłowo jadącego motocykla o spowodowało, że ten motocykl uderzył mazdę, która zwolniła przed przejściem dla pieszych. Wszyscy uczestnicy zostali wylegitymowani i przebadani na zawartość alkoholu. W trakcie badań okazało się, że kierujący passatem był pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali jemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za uszkodzenia pokolizyjne. Na szczęście nikomu z uczestników nic poważnego się nie stało. Policjanci przypominają- kierowanie pojazdem po alkoholu jest bardzo niebezpieczne i powoduje realne zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego. Uwaga kierowcy będącego pod wpływem alkoholu jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Taka osoba nie potrafi właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. Niestety konsekwencje takich zachowań ponoszą nie tylko oni, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Źródło - www chojnickiej Policji.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.