×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 13 Lipca 2020 roku.

W Czersku w rocznicę wyborów z 1990 złożono kwiaty na grobach pierwszego przewodniczącego RM i pierwszego burmistrza


Dodane: 2020-05-27

Trzydzieści lat temu - 27.05.1990 - w Czersku i w całej Polsce odbyły się pierwsze po wojnie wybory do samorządu. Z tej okazji burmistrz Czerska i przewodniczący rady miejskiej złożyli kwiaty na grobach pierwszego przewodniczącego rady Piotra Ferensa i burmistrza Krzysztofa Gogolewskiego.

Dziś w naszej gminie powinny odbywać się uroczyste obchody 30-tej rocznicy pierwszych w demokratycznej Polsce wyborów samorządowych z 1990 roku. Dokładnie 27 maja, 30 lat temu, Polacy wybierali swoich przedstawicieli do lokalnej władzy. W Czersku pierwszym przewodniczącym rady został Piotr Ferens, a na burmistrza radni wybrali Krzysztofa Gogolewskiego. Dziś burmistrz Przemysław Biesek-Talewski i przewodniczący Krzysztof Przytarski złożyli kwiaty na grobach wspomnianych wyżej samorządowców. Przed urzędem łopoczą trzy flagi Gminy Czersk. Niestety nie możemy wspólnie świętować. Jednak dzisiaj i w kolejnych dniach na naszej stronie internetowej będą pojawiały się artykuły związane z naszym samorządem i jego trzydziestoletnią historią.

Źródło - www UM Czersk


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.