Młodzicy Chojniczanki rocznik 2002 z dyplomami za Mistrzostwo Pomorza

Dodane: 2016-06-10

W piątek (10.06) juniorzy z drużyny C2 MKS Chojniczanka, czyli z rocznika 2002, gościli w ratuszu. W sali obrad Rady Miejskiej burmistrz Arseniusz Finster, wraz z wiceburmistrzem Edwardem Pietrzykiem, pogratulował im zdobycia I miejsca w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej swojej grupy wiekowej.

Liczy na to, że dzięki im, kiedyś w I drużynie seniorów Chojniczanki co najmniej połowa składu, to będą chojniczanie. Każdego z obecnych członków zespołu wypytywał na jakiej pozycji grają i kto jest ich piłkarskim idolem. Lewandowski wymieniony był tylko raz, przeważali zdecydowanie piłkarze zagraniczni. Burmistrz ma nadzieję, że po Euro 2016 zmienią swe nastawienie. Ich trener Sławomir Jankowski przedstawił najlepszych zawodników, w tym króla strzelców nie tylko w drużynie, ale i w lidze - Tima Schopinskiego. Chłopcy w sierpniu będą reprezentować województwo pomorskie na zawodach ogólnopolskich. Wezmą w nich udział wszyscy zwycięzcy 16 lig wojewódzkich. Na zakończenie uroczystości zawodnicy oraz trenerzy i opiekunowie otrzymali dyplomy z gratulacjami od burmistrza Arseniusza Finstera.

Drużynę tworzą: Bartłomiej Araszewski, Szymon Galikowski, Daniel Landowski, Sebastian Piepiora, Filip Górecki, Tim Schopinski, Mateusz Thiede, Bartosz Synoradzki (jego wujek był graczem Chojniczanki), Paweł Kowal, Kacper Stachewicz, Maciej Sołtysiński, Bartłomiej Teca, Miłosz Jeżakowski, Kacper Obrycki, Sebastian Miszewski, Jakub Legin, Filip Fortuński. Kierownikiem drużyny jest Dariusz Schopinski.

Tagi: