×
Dzisiaj jest Piątek, 06 Grudnia 2019 roku.

Paweł Wajlonis - `Pośle Mrówczyński, przynosi pan wstyd Chojnicom!`


Dodane: 2016-12-24

Tymi mocnym słowami w tytule artykułu Paweł Wajlonis, wiceprzewodniczący krajowy Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", zakończył swe ostatnie wystąpienie na proteście przeciw rządowi Prawa i Sprawiedliwości i podejmowanym przez niego działaniom.

Zorganizowali go na Starym Rynku w Chojnicach działacze Platformy Obywatelskiej, którym przewodziła Bożena Stępień. Szefa struktur powiatowych Leszka Redzimskiego nie zauważyliśmy. Pokazał się natomiast Starosta Chojnicki Stanisław Skaja oraz jego zastępca Marek Szczepański, który wygłosił płomienne przemówienie. Zaprosiła na manifestację także działaczy KOD z Człuchowa i Sępólna Krajeńskiego. Najprawdopodobniej łącznie wzięło udział ok. 70-80 osób. 

0.00 - Paweł Wajlonis odczytuje wstęp do Konstytucji RP.

1.00 - Bożena Stępień wita uczestników: "Zebraliśmy się tu po to, by poprzeć tych, którzy za nas małą grupką pilnują demokracji w Sejmie."

1.45 - przemawia liderka KOD Człuchów (fragmenty) Małgorzata Stankowska - Staszczyk.

4.20 - Bożena Stępień odczytuje apel (całość) do chojniczan: "Pytam jak długo jeszcze pozwolimy odbierać sobie najcenniejsze wartości - wolność, honor i demokrację. (...) Kochani chojniczanie, spójrzcie dookoła. Na ulice wychodzą do tej pory głównie ludzie starsi. Ci, którzy pamiętają komunę i widzą wiele podobieństw w tym co jest, do tego co było. Gdzie są 20, 30 i 40 - latkowie? Dlaczego z nami jest ciągle tak mało?"

9.00 - Paweł Wajlonis (całość): "Prezydent kłamał w kampanii wyborczej i na kłamstwach dojechał do do pałacu prezydenckiego. (...) Prezydent jest marionetką Jarosława Kaczyńskiego."

12.10 - Marek Szczepański (całość): "Wiem, że dzisiaj miała być kontrmanifestacja. Pan, który reprezentuje środowisko zbliżone do PiS, jest asystentem jednej z posłanek PiS, powiedział że przykryją nas czapkami. (...) Nie ma i nie będzie zgody na zawłaszczanie państwa przez jedną partię rządzącą."

20.00 - Paweł Wajlonis (całość). O postawach posłów opozycji i PiS: "Pamiętam, jak dyrektorem II LO, w którym uczyłem się, był p.Aleksander Mrówczyński. Był naprawdę dobrym dyrektorem. Ten sam człowiek, który był ostoją chojnickiej oświaty, stał się nagle ostoją polskiej ciemnoty. To jest człowiek, który reprezentuje Chojnice, podnosi rękę za morderstwem polskiej edukacji, za zniszczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Panie pośle Mrówczyński, przynosi pan wstyd Chojnicom!".

Nagranie z 23.12.2016.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.