×
Dzisiaj jest Wtorek, 18 Grudnia 2018 roku.

Po rocznej przerwie odbył się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Dodane: 2017-03-01

Po rocznej przerwie odbyła się wczoraj (28.02) II edycja Chojnickiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po Stowarzyszeniu Arcana Historii rolę organizatora przyjęło Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego i Komitet Terenowy Prawo i Sprawiedliwość  w Chojnicach.

Nim marsz wyruszył ze Starego Rynku, okolicznościowe wystąpienia wygłosili poseł Aleksander Mrówczyński, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz ks. Marian Knuth z parafii MBFatimskiej, który także modlił się za Żołnierzy Wyklętych. Ulicami Kościuszki, Gdańską i Świętopełka zebrani udali się pod pomnik Obrońców Chojnic, który odsłonięto w 45 rocznicę wybuchu wojny 1 września 1984 roku z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. Tam zostały złożone pod nim kwiaty.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.