×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 30 Marca 2020 roku.

Noc w muzeum była także w kościołach, Galerii, Fosie Miejskiej i na cmentarzu


Dodane: 2017-05-21

Pierwsza część relacji z chojnickiej akcji Noc w Muzeum, która odbyła się w sobotę 20 maja 2017.

Zawiera migawki z Collegium ARS (drukowanie przestrzenne za pomocą drukarki 3D); na poddaszu kościoła gimnazjalnego Bractwo Rycerskie Herbu „TUR” zaprezentowało m.in. wyrób krajek i koralików, pokaz uzbrojenia i strzelania z kuszy; z wystawy „Władcy w medalach zaklęci”. W Bazylice Mniejszej zajrzeliśmy do krypty. Posłuchaliśmy fragmentu koncertu "Od baroku po standardy jazzowe”- w wykonaniu Przemysława Woźniaka - organy, Janusza Łangowskiego - trąbka (kościół gimnazjalny). W Galerii - Muzeum Janusza Jutrzenki - Trzebiatowskiego chwilę rozmawialiśmy z rzeźbiarzem w drewnie Jakubem Orpiszewskim oraz obejrzeliśmy wystawę sztuki gospodarza Baszty. Ostatnim etapem spaceru z kamerą była Fosa Miejska. Tam nieliczni widzowie oglądali na ekranie filmy archiwalne oraz zdjęcia sprzed lat z ulic Chojnic. Zdecydowanie większe zainteresowanie (może z powodu ciepła od pieca?) wzbudziła akcja wypalania ceramiki w piecu zbudowanym z ... butelek. Ognia pilnował chojnicki rzeźbiarz Jarosław Urbański.

Reportaż z chojnickiego cmentarza parafialnego jest w II części relacji z Nocy w Muzeum.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.