Dzisiaj jest Piątek, 15 Grudnia 2017 roku.

Wójt czeka na drugiego inwestora budowy drogi z Lichnów do Angowic


Dodane: 2017-06-13

Wójt Zbigniew Szczepański czeka na drugiego inwestora budowy nowej drogi gminnej z Lichnów do Angowic, dzięki której śmieciarki jadące do ZZO Nowy Dwór, zamiast jechać przez miasto Chojnice, będą mogły skorzystać z węzła Chojnaty na obwodnicy. Odpowiadając na pytanie Chojnice TV podczas konferencji prasowej z 8.06.2017 dodał, że łącznica dróg powiatowych z Chojnic do Lichnów oraz z Chojnic do Ogorzelin zaczynałaby się ok. 500 m za węzłem Chojnaty i przed zabudowaniami pp.Piesik, a kończyłaby się po ok. 1,8 km przed pierwszymi zabudowaniami wsi Angowice, jadąc z kierunku Chojnic. Za środki powiatu chojnickiego została wykonana m.in. dokumentacja nowej drogi oraz modernizacja istniejących powiatowych dróg z Angowic do Ogorzelin i Zamartego. Na odcinku Ogorzeliny - Jerzmionki - Zamarte powstałaby także ścieżka rowerowa. Wójt szacuje, że koszt budowy łącznicy wyniósłby ok. 3 - 4 mln zł. Gmina w ubr. wydała ok. 140 tys. zł na wykup od IHAR pasa gruntu o powierzchni 2 ha na realizację wspomnianej drogi. Jego sugestie, by budowę wspólnie sfinansowali udziałowcy ZZO w Nowym Dworze, nie zostały zaakceptowane. Wójt liczy na przychylność w współfinansowaniu z Gminą budowy drogi z potencjalnym inwestorem w filii Strefy Ekonomicznej, która ma powstać w pobliżu ZZO w Nowym Dworze oraz władz Chojnic.

Na miniaturce video teren przy drodze Chojnice - Lichnowy, na którym ma powstać nowa droga.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.