Dzisiaj jest Piątek, 15 Grudnia 2017 roku.

Od 2018 ścieżka rowerowa przy ul. Długiej w Charzykowach chodnikiem


Dodane: 2017-06-14

Gmina Chojnice ma już gotowy projekt przedłużenia promenady w Charzykowach, która jest elementem Kaszubskiej Marszruty.

Nowy odcinek będzie miał ok. 500 m długości i będzie prowadził w stronę b.ośrodka Energetyk, by tam połączyć się ze szlakiem rowerowym prowadzącym w stronę Funki. Wówczas zostanie zrealizowany postulat mieszkańców fragmentu ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Kormoranów), którzy mają Marszrutę przy samym ogrodzeniu nieruchomości, by ścieżka była chodnikiem. Jest szansa, że stanie się to w 2018 roku. Wójt Zbigniew Szczepański na konferencji prasowej z 8.06.2017 w sprawie ścieżek rowerowych poinformował także (0.00 - 2.45) o kłopotach z realizacją trasy z Lichnów do Sławęcina (należy dodatkowo wzmocnić podłoże, gdzie rosły drzewa);  o postępie prac przy projekcie drogi dla rowerów z Charzyków do Chojniczek oraz z Chojnic do Rytla; o propozycji wójta Kęsowa ws. połączenia ścieżki z Kęsowa do granicy powiatu i województwa ze ścieżką w Silnie od centrum wsi. Na miniaturce video zdjęcie z 2014 z ul. Długiej w Charzykowach, gdzie jeszcze jest ścieżka rowerowa.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.