Dzisiaj jest Środa, 23 Maja 2018 roku.

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami chojnickiej Starówki


Dodane: 2017-06-15

Przy pięknej słonecznej pogodzie ulicami chojnickiej Starówki przeszła procesja Bożego Ciała, która rozpoczęła się przy Bazylice Mniejszej na pl.Kościelnym. Tradycyjnie polowe ołtarze zostały ustawione na Starym Rynku pod kamienicą opodal ratusza; przy ul. Strzeleckiej obok piekarni pp.Guentzel; przy ul. 31 Stycznia w pobliżu SP1 oraz na narożniku ulic Kościuszki i Myśliboja. Asystę honorową duszpasterza niosącego zabytkową monstrancję byli członkowie Bractwa Kurkowego. Na jednym z odcinków procesji monstrancję niósł niedawno wyświęcony chojniczanin ks. Szymon Chamier Ciemiński. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra dęta z Chojnickiego Centrum Kultury; natomiast śpiewy były w wykonaniu parafialnego chóru Lutnia. Video jest zapisem transmisji na żywo realizowanym przez Chojnice TV od ok. 9.55.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.