Dzisiaj jest Środa, 23 Maja 2018 roku.

Mieszkańcy Bursztynowego chcą chodnika do Biedronki


Dodane: 2017-06-16

Na poniedziałkowej (12.06) sesji RM Chojnic radna Marzenna Osowicka interweniowała w sprawie braku chodnika prowadzącego do marketu Biedronka przy ul. Modrej. Zarówno od strony osiedla Bursztynowego brak chodnika (nie licząc przy budynku o szerokości dochodzącej do ... 93 centymetrów!), jak i od ulicy Kościerskiej. Poprosili ją o to mieszkańcy właśnie osiedla Bursztynowego, którzy uważają takie rozwiązanie za niebezpieczne dla pieszych zamierzających zrobić zakupy w tym markecie. Burmistrz Arseniusz Finster zadeklarował, że zwróci się do właściciela nieruchomości, by wytyczył lub wybudował chodniki.

Widoczne na filmie schody z ul. Modrej powstały, wraz z fragmentem dojścia od strony osiedla, po uruchomieniu marketu. Jedynym miejscem przeznaczonym dla pieszych zmierzających na zakupy jest opaska pod ścianą budynku, która w najszerszym miejscu ma "aż" 93 cm. Z reguły piesi idą po jezdni, zarówno od ul. Kościerskiej, jak i od Modrej. Chodnik mógłby powstać m.in. kosztem miejsc parkingowych, które są wzdłuż drogi dojazdowej na parking prowadzącej od ul. Modrej. Nagranie video z 16.06.2017.

Okolice marketu Biedronka w 08/2013 w Google Street View.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.