Dzisiaj jest Środa, 23 Maja 2018 roku.

W Kamieniu Kr. witała kapela, w Sępólnie Kr. ... jaskiniowcy!


Dodane: 2017-06-17

Po raz trzeci Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zorganizowało przejazd pociągiem specjalnym na trasie Chojnice - Nakło - Chojnice. Jak przekazał nam przed odjazdem z Chojnic Damian Otta, kierownik pociągu, internetowego zakupu biletów dokonało ok. 180 osób, w tym mieszkańcy Trójmiasta, Bydgoszczy, Tucholi, Krakowa czy Wrocławia. Zapowiedział, że w Kamieniu Kr. i Sępólnie Kr. miejscowe domy kultury przygotowują imprezy powitalne. Niestety, na chojnickim dworcu nie widzieliśmy np. kaszubskiej kapeli czy kogoś z folderami o urokach chojnickiej ziemi. Okazało się, że w Kamieniu Kr. na pasażerów czekała miejscowa Kapela Znad Mochla. Cukierkami czekoladowymi pasażerów pociągu powitała Teresa Krawczyk, na co dzień pracująca na chojnickiej stacji. W rozmowie z nami żaliła się, że miejscowym władzom nie zależy na przywróceniu ruchu pasażerskiego na tej linii. Także emerytowanemu dyżurnemu ruchu, pracującemu na tej stacji przez 35 lat, Franciszkowi Krawczykowi, brakuje osobowych pociągów, który kiedyś jechał z Kamienia bezpośrednio do Włocławka.

Kolejnym etapem podróży kolejowych globtroterów było Sępólno Krajeńskie. Na jedynym peronie stacji czekali na nich ... jaskiniowcy! Wesoło zabawiali gości z Polski, zapewniając, że powodem powitania ich w tej roli, było cofnięcie się Sępólna do tej epoki po likwidacji ruchu na linii kolejowej. Nie tylko Chojnice TV było z kamerami (jedna w pociągu, druga podróżowała w aucie ze stacji na stację) na sępoleńskim dworcu (przystanku?). Także była ekipa TVP 3 Bydgoszczy. Nagranie z 17.06.2017.

0.00 - 3.03: stacja Chojnice.

3.03 - 7.20: przejazd Chojnice - Ogorzeliny.

7.30 - 9.30: przejazd Ogorzeliny - Kamień Kr.

9.30 - 12.40: stacja Kamień Kr.

12.40 - wjazd na stację Kamień Kr. pociągu; pobyt pasażerów na stacji.

18.49 - wyjazd z Kamienia Kr., przejazd do Sępólna Kr.

25.19 - wjazd na stację Sępólno Kr., pobyt na stacji.

Fotogaleria z przejazdu.   Zapis transmisji na żywo ze stacji w Kamieniu Krajeńskim oraz w Sępólnie Krajeńskim.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.