Mistrzyni Świata spotkała się z adeptami żeglarstwa

Dodane: 2017-07-23

Mistrzyni Świata Irmina Mrozek Gliszczyńska spotkała się dziś (23.07) z adeptami żeglarstwa w siedzibie Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w Charzykowach.

Przed jego rozpoczęciem komandor klubu Krzysztof Pestka kolejny raz pogratulował zawodniczce ChKŻ zdobycia tytułu Mistrza Świata w żeglarstwie w klasie 470, a w nagrodę wręczył jej spory kosz słodyczy.Samorząd miasta Chojnice był reprezentowany przez radną Marzennę Osowicką, członkinię Komisji Kultury i Sportu, która wręczyła "złotej" Irminie bukiet kwiatów. Warto nadmienić, że 19 lipca w ratuszu burmistrz Arseniusz Finster przyjął medalistkę z Salonik i wręczył jej także kwiaty. Spotkanie miało formułę odpowiedzi na pytania od młodych żeglarzy i ich trenerów. Dotyczyły one m.in. przebiegu rywalizacji podczas niedawnych mistrzostw, przebiegu kariery, nazwy nowej łódki, wrażeń z pobytu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016.

Chojnice TV, które transmitowało spotkanie, zapytało o kolejne starty oraz o zakres pomocy finansowej ze strony miasta Chojnice i Powiatu Chojnickiego.

Tagi: