Dzisiaj jest Piątek, 15 Grudnia 2017 roku.

Gminni samorządowcy odwiedzili Grodzisko Owidz


Dodane: 2017-08-08

Pod koniec lipca delegacja gminnych samorządowców, włącznie z wójtem Zbigniewem Szczepańskim, odwiedziło Grodzisko Owidz w gminie Starograd Gdański.

Podstawowym celem było zapoznanie się z jego funkcjonowaniem, kosztami budowy; sprawdzeniem, co z zastosowanych tam rozwiązań dałoby się przenieść na własny teren. Dokładniej - do Ostrowitego, gdzie niedawno odkryto pozostałości wczesnośredniowiecznego grodziska. Jak przekazał wójt, odpowiadając na pytanie Chojnice TV, zostali tam bardzo mile przyjęci przez władze gminy Starogard Gdański. Łączny koszt budowy, wraz z kompleksem gastronomicznym, wyniósł ok. 12 mln zł. Jest zdania, że w Ostrowitem należałoby odtworzyć ówczesne chaty. Za konieczne uważa przeprowadzenie badań archeologicznych na jeziornej wyspie, a także dokonanie wymiany gruntu z miejscową parafią, dotychczasowym właścicielem wyspy. Nagranie z konferencji prasowej z 3.08.2017. Na miniaturce video Grodzisko Owidz (źródło - www.owidz.pl).


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.