×
Dzisiaj jest Środa, 22 Maja 2019 roku.

Młynki k.Rytla trzy tygodnie po nawałnicy


Dodane: 2017-09-05

Po wizycie w Krojantach pojechaliśmy drogą 22 do Młynek k.Rytla. Za Jeziorkami wjechaliśmy w strefę zniszczoną przez nawałnicę.

Po przekroczeniu granicy z gminą Czersk skręciliśmy w drogą na Zaporę, by następnie skręcić na Młynki. Widok za oknem samochodu porażający. Przy drodze widać pryzmy oznakowanych bali drewna z wiatrołomów. W Młynkach spotkaliśmy się z jedną z mieszkanek. Opowiedziała nam o tym, co działo się w tej miejscowości w nocy z 11 na 12.08.2017, jakie zniszczenia doznał jej dom i gospodarstwo, okoliczne lasy, ktore praktycznie przestały istnieć; w jej towarzystwie zarejestrowaliśmy zniszczenia w centrum Młynek. Zasilanie w energię elektryczną zostało przywrócone przed tygodniem. Wcześniej jedynym źródłem elektryczności był agregat prądotwórczy.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.