Dzisiaj jest Piątek, 22 Czerwca 2018 roku.

Nauczycielskie małżeństwo jest razem 50 lat


Dodane: 2017-09-08

Irena i Arkadiusz Czeppek odebrali dziś (8.09) medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Wręczył je wiceburmistrz Edward Pietrzyk.

Jubilaci zawarli związek małżeński 4 czerwca 1967 w Chojnicach. Uczęszczali do tego samego Liceum im. Filomatów Chojnickich, lecz poznali się w 1966 roku przez wspólnych znajomych. Jubilatka urodziła się 23 sierpnia 1945 roku w Chojnicach. W 1963 roku podjęła pracę jako nauczycielka, równolegle ukończyła Liceum Nauczycielskie w Grudziądzu. Pracując kontynuowała swoją edukację pedagogiczną w szkołach wyższych w Bydgoszczy i Poznaniu. Pracowała w Szkole Podstawowej nr 2 i nr 1 w Chojnicach, następnie w szkołach w powiecie złotowskim, a potem ponownie w Chojnicach w Szkole Podstawowej nr 5. Będąc na emeryturze pracowała jeszcze w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach.

Jubilat urodził się 10 marca 1945 roku w Zielonej Hucie gmina Konarzyny. Wiedzę zdobywał na uczelniach w Toruniu, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu i Poznaniu. Pracę podjął w 1966 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach, gdzie pracował do roku 1970. W latach 1970 – 1978 jubilat pracował w powiecie złotowskim, jako nauczyciel i dyrektor szkoły podstawowej. Od 1978 r. pracował w Szkole Podstawowej nr 2, Nr 8, oraz w Gimnazjum nr 1 w Chojnicach. Działał w ZHP. Pełnił również funkcje społeczne, m.in. ławnika Sądu Rejonowego w Chojnicach, radnego w Radzie Miejskiej w kadencji 1998 - 2002. Pełnił wówczas funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty. Za działalność społeczno - pedagogiczną obydwoje zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Złotymi Krzyżami Zasługi, a p.Arkadiusz także Złotą Odznaką ZNP. W latach 2011 - 2013 był prezesem Zarządu ROD Metalowiec.

Jubilaci czas wolny spędzają na działce przy dobrej książce oraz na wycieczkach krajoznawczych. Wychowali trzy córki i doczekali się czworga wnucząt.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.