Dzisiaj jest Środa, 22 Sierpnia 2018 roku.

`Jeśli APIS nas nie przeprosi, może pójdziemy do sądu`


Dodane: 2017-09-19

Zarząd Osiedla nr 4 Hallera - Bursztynowe - Igły zorganizował dziś (19.09) konferencję prasową, której zasadniczym tematem była polemika z wypowiedziami uczestników konferencji prasowej z 14.09.2017.

Jej inicjatorem był burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, który zaprosił na nią przedstawicieli firmy APIS, realizującej prawie wszystkie place zabaw na osiedlach, inspektora nadzoru oraz pełnomocnika ds. realizacji budżetów obywatelskich. Z zaproszenia nie skorzystała szefowa samorządu nr 4 Kornelia Żywicka. Właśnie wyjaśnienie przyczyn swej nieobecności było jednym z wątków wypowiedzi Kornelii Żywickiej. Podczas niej dzieliła się z przedstawicielami lokalnych mediów wydrukami zdjęć słynnej już zabawki pt. kopalnia piasku, która stoi na wciąż zamkniętym placu zabaw na osiedlu Bursztynowym w pobliżu Boiska Modrak. W zestawie był także wydruk certyfikatu na niego i rysunek techniczny "winowajcy" sporu. Szefowa samorządu uważa, że to, co powstało na placu zabaw jest niefunkcjonalne i znacząco odbiega od tego, co było w pierwotnym projekcie. Nie widzi sensu zatrudnienia animatora, który pomagałby w używaniu zestawu zabawowego. Nie zgadza się z zarzutami, że uciekała z odbioru z odbioru placu zabaw. Uważa, że poświęcała realizacji placów na terenie działania samorządu bardzo dużo czasu. Poinformowała, że zażądała od firmy APIS przeprosin za zarzuty skierowane wobec niej i zarządu. Nie wyklucza skierowania sprawy do sądu, o ile do tego nie dojdzie. Zastanawia się także nad wystosowanie wniosku do UM o usunięcie zabawki "kopalnia piasku" i montaż w to miejsce zwykłej piaskownicy.

W konferencji prasowej wzięli udział także następujący członkowie Zarządu: Marzenna Osowicka, Tadeusz Spica i Jacek Lewiński. Nagranie zawiera pełny zapis konferencji.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.