Seniorzy śpiewali, tańczyli zumbę i ćwiczyli callanetics

Dodane: 2017-10-08

W sobotę (7.10) w Centrum Park odbyła się VI edycja Dnia Seniora. Jego organizatorami było Chojnickie Centrum Kultury oraz człuchowsko - chojnickie Stowarzyszenie „Sabat Szefowych”. 

W trakcie imprezy seniorzy mogli zapoznać się z ofertą Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy PWSH „Pomerania”, klubów seniora z Chojnic (m.in. przy Spółdzielni Mieszkaniowej), Czerska i Człuchowa, obejrzeć wystawę fotografii "Adopcja z kulturą", odwiedzić kiermasz taniej książki zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, zajrzeć do stoisk z zakresu poradnictwa medycznego i rehabilitacyjnego. Organizatorzy przekazali uczestnikom Dnia ulotki z informacjami o firmach i instytucjach z ofertą dla nich, a policjant ulotki ostrzegające przed wyłudzeniami metodą "na wnuczka". W trakcie trwania imprezy można było posilić się na stoisku Stowarzyszenia „Dworek Polski”, gdzie były wiktuały przygotowane przez jego członków. Natomiast w małej sali gimnastycznej stoiska z kawą i ciastem przygotowała cukiernia Bagietka.

0.00 - 7.40: otwarcie imprezy przez burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera i Ludomiłę Paczkowską, szefową Sabatu Szefowych.

9.40 - 13.00 oraz 15.40 - 17.50: fragmenty występu zespołu MPDWA.

13.00 - 15.30 - migawki ze stoisk

18.40 - 26.15 - występ chóru seniorów Astry

26.45 - 33.15 - pokaz zumby gold seniorek ze Stowarzyszenia „Aktywni 50+" prowadzony przez Jolantę Siewert.

33.15 -  Promocja książki Grażyny Nielek pt. „Ciało mój azyl. Callanetics harmonizujący” oraz pokaz ćwiczenia.

Tagi: