Dzisiaj jest Środa, 22 Sierpnia 2018 roku.

Z.Kufel - Tylko jasnowidz wie, kiedy będzie gotowy ChCK


Dodane: 2017-10-19

Dziś (19.10) na przebudowywanym Chojnickim Centrum Kultury spore grono gości zapoznawało się z postępem prac. Oprócz radnych i dziennikarzy, byli dyrektorzy Wydziałów UM - Budowlano - Inwestycyjnego i Programów Rozwojowych, inspektorzy nadzoru, kierownictwo ChCK, przedstawiciele wykonawcy.

Kierownik budowy Dariusz Rząska pojawił się na zakończenie wizji lokalnej. Uczestnicy "wycieczki" mieli raczej minorowe miny podczas niej. Liczyli zapewne na większy postęp prac wewnątrz obiektu. Pytany przez Chojnice TV twórca dokumentacji technicznej Zdzisław Kufel o opinię w sprawie przybliżonego terminu zakończenia robót odpowiedział, że tylko jasnowidz zna go. Chwilę później w jednym z pomieszczeń ChCK doszło do odpytywania dyrektora z firmy realizującej roboty budowlane Dariusza Durki przez radnych Stanisława Kowalika i Marka Bony. Oczywiście interesowały ich przyczyny opóźnień. Z wyjaśnień wykonawcy wynikało, że najważniejszą przyczyną są częste zmiany w dokumentacji i błędy w niej. Duży wpływ miały też dodatkowe roboty, nie przewidziane w projekcie. Architekt Zdzisław Kufel nie pozostał dłużny i wytknął zbyt małą ilość pracowników, którzy zresztą wszyscy są z firm podwykonawców. Uważa także, że nie jest najlepiej z organizacją prac. Nastroje starał się tonować przewodniczący Rady Antoni Szlanga, nakłaniając do odłożenia dyskusji na późniejszy termin. Zapytaliśmy na zakończenie wizytacji radnego Mariusza Brunkę o wrażenia. - Myślałem, że będziemy mogli obejrzeć komedię, a jesteśmy na tragedii - tak skomentował.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.