Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Reszkowski pokazał ordery i odznaczenia, IPN opowiedział o Polsce sprzed 1980


Dodane: 2017-11-13

W piątek 10.11 w  podziemiach kościoła gimnazjalnego została otwarta wystawa „Polskie Ordery i Odznaczenia”. Eksponaty na nią pochodzą ze zbiorów Zbigniewa Reszkowskiego.

Po niej rozpoczęła się konferencja z okazji 99 rocznicy Niepodległości. Podczas niej wygłosił wykład pt. "Za czym kolejka ta stoi?" pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Arkadiusz Kazański. Posiłkując się slajdami opowiedział o codzienności i polityce na Wybrzeżu Gdańskim przed Sierpniem 1980. Po nim swymi refleksjami o tamtych czasach podzielił się Zbigniew Reszkowski. Organizatorami tego wydarzenia było Starostwo Powiatowe, Związek „Solidarność” Polskich Kombatantów i Arcana Historii w Chojnicach. Wystawa będzie czynna do 16 listopada po wcześniejszym kontakcie telefonicznym tel. 602 193 997.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.