Dzisiaj jest Piątek, 20 Lipca 2018 roku.

Dunin już jest, Weiland czeka na sponsora


Dodane: 2017-11-22

Podczas poniedziałkowego (20.11) wspólnego posiedzenie komisji Rewizyjnej i Komunalnej, poprowadzonej przez Stanisława Kowalika, szef Wydziału Inwestycyjnego Jacek Domozych zdał raport (0.00 - 20.27) z przebiegu tegorocznych miejskich inwestycji.

Radni dowiedzieli się m.in., że rzeźba Piotra Dunina, dowódcy polskich wojsk pod Chojnicami w 1466, jest już w parku 1000 - lecia, natomiast "Instalacja upamiętniająca pierwszy ślizg bojerowy na jeziorze Zakonnym (dzisiejszym Parku 1000- lecia) przez Ottona Weilanda" (za dokumentacją techniczną przygotowaną przez pracownię projektową Zdzisława Kufla) czeka na sponsora. Urząd Miejski unieważnił przetarg na jego realizację, gdyż jedyny chętny deklarował wykonanie jej za 150 tys. zł. Mocno zdziwiony był tą sytuacją Marek Jaruszewski (20.27 oraz 25.50). Ponadto dyrektor Jacek Domozych przekazał, że od wtorku 21.11 ma ruszyć asfaltowanie remontowanych ulic na osiedlu Bytowskim, koniec prac na nim do 15.12.2017; od 17.11.2017 trwają prace na budowie boiska wielofunkcyjnego dla SP5; "terminowa realizacja adaptacji pomieszczeń w Gimnazjum nr 1 na przedszkole, to cud nad Strugą Jarcewską"; ruszają przetargi na realizację modernizacji kanalizacji deszczowej; do 15.12.2017 zakończenie prac na stadionie KS Kolejarz; "o postępie prac na przebudowie ChCK proszę zapytać burmistrza". Podczas dyskusji m.in.: Antoni Szlanga (21.30): Kiedy ruszy budowa budynku handlowo - usługowego przy pl.Piastowskim na działce zakupionej przez prywatnego inwestora od Gazowni? - Trwa spór jej właściciela z Gazownią ws. usunięcia 2 podziemnych zbiorników na gaz; do czasu rozpoczęcia budowy na tym terenie mógłby funkcjonować warzywniak; Marek Szank (24.00): Kiedy będzie wymieniona sztuczna nawierzchnia na Orliku przy ul. Lichnowskiej?

Miniaturką video jest wizualizacja instalacji nt. Edmunda Weilanda w parku 1000-lecia. Źródło - dokumentacja techniczna.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone na portalu Chojnice TV chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.