×
Dzisiaj jest Środa, 24 Października 2018 roku.

Od 5 lat z Brus podróżują za jeden uśmiech


Dodane: 2017-12-02

Dwie mieszkanki Brus - Magdalena Piotrowska i Dominika Knitter, w piątek (1.12) w salce Galerii - Muzeum Janusza Trzebiatowskiego w multimedialny sposób przedstawiły swój sposób na zwiedzanie świata.

Autostop zaczęły wspólnie uprawiać podczas nauki w chojnickim LO z przymusu, gdyż ilość połączeń autobusowych z Brus była dla nich dalece niewystarczająca. W wieku 17 lat po raz pierwszy, mając łącznie 50 zł, ruszyły w dłuższą podróż autostopem. Celem podróży był Zamość. Gdy osiągnęły pełnoletność, wybrały się na zachodni kraniec Europy do Portugalii. Łącznie do 2017 zwiedziły 33 państwa na 3 kontynentach pokonując ponad 90 tysięcy kilometrów. Spotkanie zorganizowała Galeria Muzeum Janusza Trzebiatowskiego w ramach Jesiennych Impresji.

0.00 - otwarcie, przedstawienie podróżniczek.

0.40 - autoprezentacja autostopowiczek; przedstawienie niezbędnych akcesorii podróżniczych i porad w takich rozdziałach, jak np. "Plandeka", Nóż", "Zeszyt z twardą oprawą" czy "Jak tanio zjeść?".

18.20 - pierwsza podróż do Portugalii przez Niemcy, Holandię, Francję i Hiszpanię.

37.50 - "Jak na to zarobić?"

40.10 - Wyprawa nad Bajkał, by świętować tam urodziny Magdy. Dystans - 16000 km, czas - 30 dni.

1.08.00 - Tour Du Mont Blanc - Dominika ze swoją Mamą ze Szwajcarii przez Włochy do Francji.

1.14.20 - Afryka - Maroko i Sahara Zachodnia.

1.32.30 - Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Grecja.

1.36.00 - Pytania od uczestników spotkania: Kolejnym celem jest Azja Południowo - Wschodnia z miejscem startu w Tajlandii; marzenie - Patagonia.

Na miniaturce zdjęcie bohaterek spotkania z autostopowiczem z Polski nad Bajkałem.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.