Dzisiaj jest Wtorek, 25 Września 2018 roku.

Prof. Jastrzębski z Laurem Sprzymierzeńca Nauki od ChTPN


Dodane: 2018-01-05

Podczas wczorajszego (4.01) noworocznego spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk profesor Włodzimierz Jastrzębski odebrał z rąk prezesa Kazimierza Jaruszewskiego Laur Sprzymierzeńca Nauki.

Przyznawaną od 5 lat nagrodę gość z Bydgoszczy, który przybył do Technikum nr 2 przy ul. Dworcowej wraz z małżonką Lucyną, otrzymał za popularyzację historii ziemi chojnickiej (głównie o czasach okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej i o Kosznajderii), działalność w Radzie Naukowej Zeszytów Chojnickich oraz współpracę ze środowiskiem lokalnych regionalistów. Wcześniej te nagrody otrzymali Andrzej Ortmann, Jan Klepin, Ryszard Poznań oraz w 2017 Barbara Zagórska i Maria Eichler. W czasie spotkania uroczyście wręczono legitymację nr 115 nowemu członkowi, znanemu żeglarzowi i nie tylko, Janowi Malickiemu. Po podzieleniu się opłatkiem, uczestnicy i goście skosztowali tortu z nazwą stowarzyszenia.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.