Dzisiaj jest Wtorek, 25 Września 2018 roku.

Kto jest patronem mojej ulicy?


Dodane: 2018-01-12

Tytułowe pytanie zadał jeden z mieszkańców ulicy Witolda Looka Bogdanowi Kufflowi, członkowi Miejskiego Zespołu ds. Nazewnictwa Ulic i Placów, który zebrał się dziś (12.01) po raz 24 od momentu powołania.

Obserwujący to posiedzenie dziennikarz Chojnice TV zgłosił więc pomysł, by wzorem Poznania (na miniaturce video zdjęcie własne z tego miasta tabliczki patrona ulicy Ratajczaka) umieścić na ścianach domów lub na słupkach z nazwami ulic. - Skoro nasze miasto stać na wydanie 30 tys. zł na wykonanie tabliczek z nazwami alejek w parku 1000-lecia, to ich sfinansowanie nie powinno być problemem - dodał.

Szef zespołu Marek Jaruszewski na posiedzeniu przedstawił wnioski o nowe nazwy ulic zgłoszone przez Przemysława Zientkowskiego z UM. Chciałby, by z okazji zbliżającego się 25-lecia nadania Farze tytułu Bazyliki Mniejszej, jedna z nowych ulic otrzymała miano "Ks.Kanonika Romana Lewandowskiego". Ponadto nowymi patronami mieliby być Titius oraz Ks. Józef Tischner. Ten ostatni "zamieszkałby" w okolicach ul. Leśmiana na os. Asnyka. Jak ustalił Przemysław Zientkowski, jej mieszkańcy są na "tak". Prawdopodobnie uchwała w tej sprawie znajdzie się w porządku obrad lutowej sesji RM Chojnic. Dyrektor Waldemar Gregus natomiast przekazał informacje o wyniku konsultacji z z mieszkańcami nowej ulicy na osiedlu Leśnym. Najbardziej podoba im się nazwa "Leszczynowa".  Radny Bogdan Kuffel zaproponował, by Miasto sfinansowało umieszczenie pamiątkowej tabliczki o Franciszku Pabichu na budynku, gdzie mieszkał.

Więcej o poznańskim rozwiązaniu na stronie tamtejszego Zarządu Dróg Miejskich.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.