Dzisiaj jest Wtorek, 25 Września 2018 roku.

Klub Historyczny im. gen.Roweckiego gościł weterana Armii Krajowej


Dodane: 2018-02-16

Z okazji niedawnej 76 rocznicy utworzenia Armii Krajowej (14.02.1942) Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" Ziemi Chojnickiej zorganizował wczoraj (15.02.2018) konferencję prasową w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach.

Wziął w niej udział honorowy członek Klubu prezes Pomorskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej prof. Jerzy Grzywacz. Wcześniej spotkał się z uczniami tej szkoły. Konferencję poprowadzili prezes Klubu Maciej Jakubowski oraz działacz Klubu Leszek Redzimski. Przedstawili oni plan działań swej organizacji na najbliższe miesiące oraz gościa z Gdyni. Profesor Jerzy Grzywacz, odpowiadając na pytania dziennikarzy, opowiedział o swym spotkaniu z uczniami ZSP nr 2, który odbyło się tego samego dnia, o swym udziale w Powstaniu Warszawskim, losach wojennych, o stosunku do niedawnej nowelizacji ustawy o IPN. Nagranie zawiera skrót konferencji.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.