Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Radni, burmistrz i wicestarosta o nowym budynku dla muzeum


Dodane: 2018-04-03

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Edukacji (19.03) RM Chojnic radna Marzenna Osowicka (0.00 - 4.03) poruszyła sprawę pozyskania budynku przy ul. Staroszkolnej 17 (na miniaturce video), o którym była mowa na posiedzeniu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum.

Pomysł odkupienia tego dawnego magazynu zbożowego z początku XX wieku wybudowanego przy murach obronnych, niedaleko baszty Kurza Stopa, padł ongiś na sesji Rady Powiatu Chojnickiego. Tego samego dnia (19.03) zapytaliśmy na konferencji prasowej (4.03 - 6.40) burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera, czy byłaby możliwość, tak jak przy realizacji pomysłu wójta gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego o budowie w Charzykowach Muzeum Żeglarstwa, wspólnego z gminą i powiatem wykupu tego budynku i  jego wyremontowania. O to samo Chojnice TV zapytało (26.03) wicestarostę chojnickiego Marka Szczepańskiego (6.40 do końca nagrania). Okazuje się, że Powiat skłonny jest dać maksimum 0,5 mln zł, gdy aktualny właściciel obiektu wpisanego do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków, chciałby ok. 1,5 mln zł. Ponadto potrzebne byłoby znalezienie kilku milionów zł na remont i adaptację pomieszczeń na sale wystawowe i magazynowe.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.