Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Interpelowali ws. pomnika Kopernika i psich kup na os. Hallera


Dodane: 2018-04-05

Podczas ostatniej sesji RM Chojnic (26.03) radni 21 minut składali interpelacje i zapytania. Burmistrz Arseniusz Finster odpowiadał na wszystkie ponad 12 minut.

0.00 - Mariusz Brunka: składa pisemne interpelacje ws. obcinania koron drzew oraz ws. informacji od Miejskich Wodociągów nt. sponsorowania imprez oraz reklamowania swych usług; dlaczego władze nie składają kwiatów przy pomniku Mikołaja Kopernika w rocznicę urodzin astronoma?; prosi o sprawozdania od pełnomocnika burmistrza ds. kobiet i od przedstawiciela miasta w Radzie Społecznej Szpitala.

4.00 - Kazimierz Jaruszewski: ChTPN proponuje nadanie honorowego obywatelstwa miasta dla Heleny i Leona Stoltmannów.

5.40 - Marek Szank: nadal nie ma informacji, że autobusy linii 2 i 3 zatrzymują się na osiedlu 700-lecia; za nowym budynkiem przy ul. Kartuskiej jest bałagan.

7.45 - Jacek Klajna: należy powołać Miejski Zespół ds. Obchodów 100-lecia Niepodległości.

8.45 - Marzenna Osowicka: przy budynkach Młodzieżowa 31, 29 i 27 jest sporo psich odchodów i śmieci; mieszkańcy Igieł grzęzną w błocie, proszą o płyty betonowe; b.magazyn zbożowy przy ul. Staroszkolnej 17 przydałby się dla chojnickiego Muzeum.

13.28 - Andrzej Gąsiorowski: sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Wysokiej - Gdańskiej - Swarożyca źle działa; należy zablokować przejazd z ul. Broniewskiego do CE-W i ul. Piłsudskiego lub lepiej oznakować jej skrzyżowanie z Łukowicza.

17.00 - Maria Błoniarz-Górna: na parkingach należy kłaść ażurowe płyty betonowe.

17.45 - Mariusz Brunka: ile w mieście jest koszy ulicznych?

20.10 - Marek Szank: przy SP8 obok przystanku MZK jest zapadlisko na chodniku; należy ogrodzić nowe boisko przy ul. Kartuskiej.

21.20 - odpowiedzi burmistrza.

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą ze strony UM Chojnice i umieszczonego na nim sprawozdania z sesji.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.