Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa przed XVII Marszem dla Życia


Dodane: 2018-04-10

Przed XVII Marszem dla Życia jego organizatorzy oraz realizatorzy "Okna Życia" spotkali z dziennikarzami lokalnych mediów oraz ogólnopolskimi katolickimi w plebanii parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Poprowadził ją ks. proboszcz Janusz Chyła.

Pierwsza zabrała głos (od 1.40 min.) Janina Kłosowska z Akcji Katolickiej przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, która jest pomysłodawczynią Marszów i organizatorką. Przedstawiła w nim informacje o Marszu, jak i stanowisko m.in. ws. in vitro: "Rozkręca się procedura śmierci in vitro, która jest jeszcze bardziej śmiercionośna od aborcji". Następnie szef diecezjalnej Caritas ks. Grzegorz Weis (od 3.55) przekazał informacje o historii funkcjonowania w Polsce i Europie Okien Życia. W naszym kraju, nie licząc otwartego wczoraj w Chojnicach, działa ich 60. Znalazło w nich schronienie ponad 100 dzieci. Odczytał tzw. List do matki, którego egzemplarze leżą w Oknie przy ul. Ogrodowej. Siostra Franciszkanka Mirona Turzyńska (od 9.30) poinformowała natomiast o zasadach funkcjonowania i powiadamiania czuwających Sióstr o ewentualnym pojawieniu się dziecka w Oknie. Chojnice TV (od 21.50) zapytało S.Mironę o koszt wybudowania Okna i źródło sfinansowania. Wynika z odpowiedzi, że zasadniczą część pokryła Caritas Diecezjalna. Spory wkład także włożyli mieszkańcy Chojnic, głównie parafianie ks. Janusza Chyły. W konferencji wzięli udział także ks. bp Ryszard Kasyna, Piotr Czapiewski z Rycerzy Kolumba oraz dr Aleksandra Kicińska. Z lokalnych mediów byli na niej Czas Chojnic, Gazeta Pomorska, Radio Weekend oraz Chojnice TV.  Nagranie z 9.04.2018.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.