Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

O.Krzysztof prosił św. Krzysztofa o wstawiennictwo dla motocyklistów


Dodane: 2018-04-15

Ojcowie Karmelici z sanktuarium w Zamartem (gmina Kamień Krajeński) zorganizowali dziś (15.04) inaugurację sezonu motocyklowego.

Najpierw ponad 200 motocyklistów w południe było na Mszy św. w Zamartem, którą odprawił ks. Tomasz. Następnie w kilkunastoosobowych grupach sukcesywnie docierali na chojnicki Stary Rynek. Tam o g. 14.20 nastąpiło uroczyste poświęcenie jednośladów, którego z poziomu fontanny dokonał Ojciec Krzysztof, jeden z inicjatorów nieformalnego zlotu motocyklistów z okolicznych miast, ale i także z Lęborka, Poznania, Koszalina, Torunia. Na płycie Rynku były nie tylko nowoczesne pojazdy, ale i z czasów PRL. Stanisław Zych był w Zamartem i na Rynku jadąc trzyosobowym Junakiem z 1962.

Zdjęcia z Zamartego autorstwa motocyklistki Hanny Butkiewicz.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.