Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A.Finstera z 16.04.2018


Dodane: 2018-04-16

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z poniedziałku 16.04.2018.

0.00 - O tematyce porannego spotkania burmistrza z delegacją władz miasta Emsdetten; 9.05 w UM Emsdetten zawieszony zostanie obraz o partnerstwie miast Chojnice - Hengelo - Emsdetten; w Emsdetten podatek "deszczowy" w całości zostaje w tym mieście; na Dni Chojnic przyjedzie, oprócz oficjalnej delegacji, 60 mieszkańców.

4.05 - rozpoczęły się telefoniczne konsultacje UW Gdańsk z UM Gdańsk ws. uchwały o in vitro. Najpoważniejsza uwaga dotyczy braku możliwości dotowania tych zabiegów dla związków żyjących w konkubinacie; w I wersji była taka możliwość, na wniosek radnej Joanny Warczak dotowanie in vitro zostało ograniczone do małżeństw.

9.00 - za tydzień sesja RM, jeden z projektów będzie dotyczył przeniesienia 3 klas III i 1 klasy VI z SP5 do SP8, burmistrz o odbytym w ub. tygodniu spotkaniu z rodzicami tych uczniów.

11.25 - o nowelizacji uchwały budżetowej na 2018: na zakup dla OSP Chojnice wozu bojowego - 435 tys zł; na zwiększenie puli pieniędzy na przebudowę ChCK - 2 mln zł; jutro spotkanie z RCI ws. ostatniej faktury; na pulę inwestycyjną na stadionie przy ul. Mickiewicza - 1 mln zł; dla KP PSP na zakup pojazdu terenowego 4x4 - 25 tys. zł; na Dni Chojnic - 160 tys. zł, wystąpią na nim Wilki i Poparzeni kawą 3;  250 tys. dla parafii Bazyliki Mniejszej na dokończenie remontu dachu na starej plebanii, ma w niej znaleźć się świetlica terapeutyczna dla seniorów.

23.05 - o przetargach: 23.04 otwarcie ofert na elementy węzła integracyjnego; po sesji RM z 23.04 ogłoszony będzie przetarg na dokończenie prac przy przebudowie ChCK; 30.04 ma być gotowy projekt techniczny podgrzewanej murawy na miejskim stadionie przy ul. Mickiewicza, realizacja tego projektu ok. 3 mln zł; jest gotowa dokumentacja na budowę centrum prasowego, które ma stanąć w sektorze dla kibiców gości; Chojnice TV zapytało o sens budowy i aktualne wykorzystanie Centrum Prasowego w pozyskanym od Powiatu budynku przy ul. Jeziornej.

27.00 - O efektach spotkania z małymi ("nowymi") niepublicznymi przedszkolami, burmistrz wyśle list do rodziców tych przedszkolaków; o otrzymanych informacjach od właścicielek dużych niepublicznych przedszkoli.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.