×
Dzisiaj jest Piątek, 23 Sierpnia 2019 roku.

Mikołaj Grynberg opowiedział o swych książkach o historii polskich Żydów


Dodane: 2018-06-01

W środę 30 maja w Czytelni MBP w Chojnicach spotkał się z czytelnikami swych książek Mikołaj Grynberg. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Czytamy z miłości do ojczyzny! Stulecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI”. Pomysł na zaproszenie tego pisarza wyszedł od Klubu Tygodnika Powszechnego.

Spotkanie z gościem poprowadzili nauczyciele z II LO Hanna Szypryt-Nowicka i Marcin Szopiński.  Pytali oni m.in. o przyczynę zainteresowania Mikołaja Grynberga historią polskich Żydów w XX wieku (m.in. w 1967 i 1968) oraz Holocaustem, o sposób zbierania materiałów do swych książek, przebieg rozmów z ocalałymi oraz z ich dziećmi. Na zakończenie Marcin Szopiński zadał tradycyjne pytania stawiane każdemu uczestnikowi cyklu - czym jest niepodległość. Po spotkaniu była możliwość zakupu książek autora i zdobycia autografu. Z powodu upału i braku klimatyzacji Mikołaj Grynberg poprosił, by swe podpisy mógł składać w ... bibliotecznym korytarzu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.