Dzisiaj jest Środa, 22 Sierpnia 2018 roku.

I etap rozbudowy i modernizacji SOR-u zakończony


Dodane: 2018-06-08

Dziś (8.06) chojnickie media miały okazję zapoznać się z nowymi pomieszczeniami chojnickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Powstały w dobudowanej do starej części budynku i mają ok. 200 m2.

Całość prac, wraz z modernizacją i odnowieniem dotychczasowej części SOR-u, ma kosztować ok. 5,5 mln zł. Dofinansowanie unijne na tę inwestycję wynosi ok. 3,4 mln zł. Sporo, bo 500 tys. złotych, dołożył Powiat Chojnicki, który tego dnia był reprezentowany przez Starostę Stanisława Skaję. Swoje deklaracje udziału zrealizowały już gminy Brusy i Czersk. Dyrektor Szpitala Leszek Bonna wciąż czeka na wywiązanie się z obietnic przez samorządy gminy Chojnice oraz miasta Chojnice. Przewodnikiem w nowych pomieszczeniach był ordynator SOR Jakub Jażdżewski. W poniedziałek 11.06 w nowej części SOR pojawią się pierwsi pacjenci, a w starej części rozpocznie się remont. Całość prac ma zakończyć się we wrześniu 2018.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.