Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Jacek Klajna - Złomowisko przy ul. Subisława należy przenieść


Dodane: 2018-07-04

Radny Jacek Klajna podczas sesji Rady Miejskiej z 2.07.2018 złożył interpelację w sprawie przeniesienia skupu złomu zlokalizowanego przy ul. Subisława.

Uważa, że prowadzona w nim działalność jest uciążliwa dla mieszkańców osiedla Budowlanych. Po przedłużeniu ul. Subisława do ul. Towarowej i jej zmodernizowaniu, powstaniu przy niej ścieżki rowerowej, dalsze istnienie "złomowiska" będzie zagrażało bezpieczeństwu korzystających z ulicy; a ciężki transport drogowy ma doprowadzić do jej dewastacji. Burmistrz Arseniusz Finster w odpowiedzi stwierdził, że podziela pogląd o potrzebie zmiany lokalizacji.

Po wizji lokalnej z 4.07 doszliśmy do wniosku, że obawy radnego i mieszkańców są na wyrost. Przy ul. Subisława na odcinku, który ma otrzymać nową nawierzchnię, jest m.in. punkt handlu opałem, dokąd węgiel nie jest raczej dostarczany pojazdami do 3,5 tony nośności. Od strony ul. Subisława jest jedynie wjazd na teren skupu złomu, który zresztą znajduje się kilkadziesiąt metrów od ulicy. Działalność jest prowadzona w większej odległości od ulicy i domów, niż przy ul. Drzymały na terenie b. bazy GS przez podobne podmioty gospodarcze.

Nagranie video terenów przy ul. Subisława z 4.07.2018. Na miniaturce video zdjęcie wjazdu na teren złomowiska wykonane przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Subisława. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.