×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

XXIV Chojnicka Noc Poetów - otwarcie, Kuba Blokesz z zespołem


Dodane: 2018-08-06

W II części relacji z XXIV Chojnickiej Nocy Poetów (4.08.2018) zamieszczamy zapis otwarcia wydarzenia przez jej konferansjerkę Marzenę Sękowską oraz 30-sekundowe fragmenty wszystkich utworów wykonywanych przez Kubę Blokesza z zespołem.

Pochodzą one z przygotowywanej wraz z zespołem "Chwila Nieuwagi" płyty pt. "Morawska Brama". Są na niej polskie wersje songów czeskich bardów, jak Jaromir Nohavica czy Karel Kryl. Takie zainteresowanie Kuba Blokesz wyjaśnił m.in. swym pochodzeniem ze śląskiego Pszowa, skąd z okien mieszkania mógł zobaczyć czeską Ostrawę. Natomiast Chojnice kojarzą się jemu (wówczas absolwentowi klasy I SP) ze ... szkolnym tornistrem, który rodzice zakupili dla niego w naszym mieście przed 18 laty podczas wakacyjnej wędrówki z przyczepą kempingową.

Warto ponownie zaprosić tego artystę do Chojnic, także dlatego, że będąc pierwszym wykonawcą Nocy widział mizerną frekwencję na (niestety) wciąż twardych i niewygodnych drewnianych ławkach Fosy.

Fotorelacja z Nocy Poetów na stronie UM Chojnice.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.