×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Paulina Hendel przybliżyła dawne wierzenia i zabobony


Dodane: 2018-08-25

Wczoraj (24.08) Paulina Hendel w Czytelni MBP miała prelekcję pt. „Dawne wierzenia i zabobony we współczesnym świecie”.

Odbyło się w ramach XII Turnieju Rycerskiego, gdyż jego organizatorem był nie tylko Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, ale i Bractwo Rycerskie Herbu Tur z Chojnic. Prelegentka w ubr. także była w Chojnicach przedstawiając swój dorobek literacki. Jest autorką trylogii „Zapomniana księga” i cyklu „Żniwiarz”. W interesujący sposób Paulina Hendel chojnickiej publiczności opowiedział o pochodzeniu najróżniejszych polskich przesądów. Okazało się np., że powodem unikania podawania ręki gościowi nad progiem domu jest ... średniowieczny zwyczaj grzebania pod nim poronionych płodów ludzkich. W dyskusji pytano m.in. o najbliższe plany literackie, podawano własne przykłady niewytłumaczalnych zjawisk nadprzyrodzonych.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.