Ogólnopolski Festiwal w Warszawie - `Romeo i...` - opinie

Dodane: 2018-09-04

"Na ogólnopolskim festiwalu "Zderzenia teatralne" odbywającym się w Warszawie, Chojnickie Studio Rapsodyczne otrzymało Grand Prix festiwalu za spektakl "Romeo i ...".
Na festiwal odbywający się w dniach od 30 sierpnia do 1 września zaproszono 6 teatrów z całej Polski. Pokazy spektakli odbyły się w Ośrodku Działań Artystycznych "Dorożkarnia", obecnej siedziby Teatru Pijana Sypialnia w Warszawie. Reprezentujące Chojnickie Centrum Kultury Studio Rapsodyczne pojechało do stolicy ze spektaklem inspirowanym dramatem Williama Shakespeara "Romeo i Julia". 
Po każdej prezentacji odbywała się moderowana dyskusja z jury oraz z widzami na temat spektaklu. Przedstawienie w reżyserii Grzegorza Szlangi i wykonaniu Dominika Gostomskiego zebrało wiele dobrych opinii, również od innych teatrów. W czasie wydarzenia odbyły się warsztaty aktorskie, a uczestnicy zostali zaproszeni do Och Teatru na spektakl "Bal manekinów" w reżyserii Jerzego Stuhra z główną rolą Macieja Stuhra.
Na festiwalu to zespoły biorące udział w wydarzeniu wraz z jury przyznawało nagrody. Każdy teatr miał do rozdysponowania 5 punktów. Spektakl "Romeo i ..." otrzymał największą ilość punktów i zdobył Grand Prix."
Serdecznie gratulujemy!

Nagranie autorstwa Grzegorz Szlangi. Tekst - www Chojnickiego Centrum Kultury.

Tagi: