×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Wystawa obrazów Trzebiatowskiego `Cztery Żywioły` otwarta


Dodane: 2018-09-18

Wczoraj (17.09) na strychu kościoła gimnazjalnego, czyli w Collegium ARS, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego. Cykl 25 obrazów otrzymał nazwę "Cztery Żywioły".

Otwarcia dokonał Paweł Jutrzenka - Trzebiatowski, prezes Stowarzyszenia Dziedzictwa Pomorza, inicjatora wystawy, która wcześniej gościła w Gdańsku i Wejherowie. Jego twórca podczas uroczystości wręczył ks. proboszczowi Jackowi Dawidowskiemu specjalny medal za zasługi w odnowieniu Bazyliki Mniejszej i kościoła gimnazjalnego. Janusz Jutrzenka Trzebiatowski podziękował także obecnemu w Collegium ARS burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi za wkład w organizację Dni Sztuki i jego działalności artystycznej. Był też akcent "konsumpcyjny", gdyż ekipa z Restauracji Sukiennice z jego właścicielem Thuy Tran Dinhem serwowała uczestnikom wydarzenia grzańca kaszubskiego.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.