×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Klajna - Jestem przeciw klockowi zasłaniającemu panoramę Starówki


Dodane: 2018-09-26

Zamiast skrzyżowania Wysoka - Swarożyca - Gdańska rondo, a przy nim kamienica mieszkalna o wysokości 16 m budowana przez dewelopera, który jest właścicielem części kompleksu b.szpitala i działek, na których przed laty SS.Franciszkanki miały sad i grządki.

Takie informacje wyszły na światło, gdy radny Marek Bona podczas dzisiejszego (26.09) wspólnego posiedzenia komisji RM i Rady Samorządów Osiedlowych zapytał o szczegóły projektu uchwały o zamianie gruntów pomiędzy Miastem, a przyszłym inwestorem kamienicy na narożniku ulic Wysokiej i Gdańskiej. 

Gdy dyrektorzy Jacek Marczewski i Waldemar Gregus rozszerzyli zdawkowe informacje ujęte w uzasadnieniu projektu uchwały, szczególnie wzburzyło one Jacka Klajnę.  Jest zdania, że ponownie zostanie "zaśmiecona" (po wybudowaniu hali sportowej dla LO) panorama chojnickiej Starówki, tym razem od strony Chojnickiego Centrum Kultury. Jak wyjaśnił dyrektor Waldemar Gregus, przyszła kamienica ma stanąć poza strefą układu urbanistycznego Starego Miasta, która podlega ochronie przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Można przypuszczać, że temat wróci podczas obrad najbliższej sesji RM w poniedziałek 1.10.2018. Na miniaturce video miejsce, gdzie ma stanąć kamienica. Nagranie zawiera całość dyskusji na tenże temat.

Na stronie 111 biuletynu sesyjnego treść projektu uchwały. Wizualizacja przyszłej kamienicy.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.