×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Protestowali na chojnickim Starym Rynku przeciw ACTA2


Dodane: 2018-10-07

W piątkowe (5.10) późne popołudnie na Starym Rynku w Chojnicach nieliczna grupka osób dała wyraz swemu niezadowoleniu planom przyjęcia przez Unię Europejską  "Dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym" zwanej potocznie ACTA2.

Tegoż dnia w całej Polsce, z reguły o g.18, odbyły się protesty w tej sprawie. W Chojnicach zorganizowali go działacze ruchu Kukiz15. Wśród grupki mieszkańców, którzy przyłączyli się do inicjatorów, zauważyliśmy m.in. Mariusza Janika i Adama Gogacza. Głos na zgromadzeniu zabrali Tomasz Szlachetka, Bartłomiej Konieczny oraz Michał Gruchała. Zostały odczytane artykuły nr 11 i 13, które wg organizatorów wprowadzą cenzurę i doprowadzą do upadku lokalne portale internetowe. Odczytane zostały nazwiska polskich europarlamentarzystów, którzy poparli projekt Dyrektywy, ale bez podania ich członkostwa partyjnego. Ich podobizny uczestnicy trzymali na banerkach.

Nagranie zawiera pełny zapis protestu.

"Pigułka merytoryczna" ws. planów UE.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.