×
Dzisiaj jest Wtorek, 20 Sierpnia 2019 roku.

Miasto obchodziło 99 rocznicę wyzwolenia Chojnic w 1920 roku


Dodane: 2019-01-31

Pierwszym akcentem dzisiejszych (31.01) obchodów 99 rocznicy powrotu Chojnic do Macierzy było składanie wiązanek kwiatów przez delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń i szkół (0.00 - 4.08) przy tablicy pamiątkowej umieszczonej na Bramie Człuchowskiej.

Jako pierwsi zrobili to przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Arseniuszem Finsterem, jego zastępcą Adamem Kopczyńskim, przewodniczącym Rady Miasta Antonim Szlangą i Sekretarzem Miasta Robertem Wajlonisem włącznie.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Bazyliki Mniejszej ulicami 31 Stycznia i Kościuszki oraz przez Stary Rynek, na którym akurat trwała manifestacja protestacyjna rolników. Przed rozpoczęciem Mszy św. w intencji Ojczyzny i Miasta Chojnice (4.08 - 9.35) głos zabrał burmistrz Arseniusz Finster. W okolicznościowym wystąpieniu (na miniaturce video) wspomniał m.in., że za rok z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Chojnice niepodległości po 11 latach przerwy ponownie dojdzie do rekonstrukcji tamtych wydarzeń z 1920 roku.

Jednym z kolejnych punktów obchodów były pokazowe walki rycerskie tarczy i miecza w sali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Nowe Miasto w Chojnicach (od 9.35). W towarzystwie ich pomysłodawcy i organizatora, starszego Bractwa Rycerskiego Herbu TUR Bogdana Kuffla, otwarcia dokonał Sekretarz Miasta Robert Wajlonis. Zaprezentowali się wojownicy i rycerze z epoki Piastów, późnego średniowiecza oraz z XVII wieku.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.