×
Dzisiaj jest Wtorek, 20 Sierpnia 2019 roku.

Mieszkańcy Chojniczek spotkają się 14.02 w ciasnej świetlicy i ... namiocie


Dodane: 2019-02-07

Wójt Zbigniew Szczepański zwołał sołeckie zebranie sprawozdawczo - wyborcze w Chojniczkach na 14.02.2019 w wiejskiej świetlicy i ... namiocie!

Przed rokiem sołeckie zebranie w tej miejscowości na prośbę dotychczasowego Sołtysa Michała Rzepinskiego zostało za zgodą włodarza Gminy przeniesione do sali przy ul. Chojnickiej 52. Jest ona własnością Michała Rzepinskiego, który ją udostępnił bezpłatnie. Zamierzał identycznie postąpić i w 2019, dlatego zebrał kilkadziesiąt podpisów mieszkańców Chojniczek pod wnioskiem w tej sprawie. Już następnego dnia, czyli 5 lutego, otrzymał odpowiedź, z upoważnienia Wójta sygnowaną przez nową Sekretarz Gminy Lucynę Zawiszewską. Wynika z niej, że po konsultacji z radnym Jarosławem Kurkiem i członkami Rady Sołeckiej na miejsce zebrania wybrano kilka razy mniejszy obiekt wiejskiej świetlicy od sali dotychczasowego Sołtysa. Dodano, że "w celu prawidłowego przebiegu zebrania organizatorzy przygotowują dodatkowe pomieszczenie dla mieszkańców w formie namiotu."

Artykuł zawiera skany korespondencji z 02/2019, screen zarządzenia Wójta z 2018 ws. przeprowadzenia zebrania w sali u Sołtysa oraz zdjęcia własne z 2016 z zebrania w świetlicy, spotkania opłatkowego w świetlicy (fot. GOK Chojnice) i z konwencji wyborczej kontrkandydata Wójta Z.Szczepańskiego z 10/2018 (fot. własne) przeprowadzonej w sali aktualnego Sołtysa.

Oświadczenie Michała Rzepinskiego o rezygnacji z kandydowania na Sołtysa Chojniczek i o braku zgody Wójta na przeprowadzenia zebrania w sali przy ul. Chojnickiej 52.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.