×
Dzisiaj jest Wtorek, 20 Sierpnia 2019 roku.

Burmistrz - w SP trzeba zlikwidować 24 etaty nauczycielskie


Dodane: 2019-02-11

Na dzisiejszej (11.02) konferencji prasowej w UM burmistrz Arseniusz Finster przedstawił wyliczenia swoich urzędników i dyrektorów placówek szkolnych w sprawie skutków personalnych wdrażanej reformy systemu edukacji.

W związku z likwidacją gimnazjów i zmniejszeniem ilości roczników w miejskich szkołach z 9 (6 w SP i 3 w gimnazjach) na 8 w SP; nie ma zajęcia od nowego roku szkolnego dla 24 nauczycieli. Są przede wszystkim nauczyciele matematyki, WF, historii i języka polskiego. Od dawna burmistrz wyrażał nadzieję, że spora część tych nauczycieli znajdzie zatrudnienie w szkołach średnich prowadzonych przez Starostwo Powiatowe, ale od dziennikarzy obecnych na konferencji dowiedział się, że Starosta Chojnicki Marek Szczepański przed tygodniem na swej konferencji prasowej zapowiedział, że problemy kadrowe będą rozwiązane poprzez dopełnienia etatów i nadgodziny.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.