×
Dzisiaj jest , 31 Maja 2020 roku.

Bluma stawia wnioski po śmiertelnym wypadku rowerzysty na Tucholskiej


Dodane: 2019-02-18

Na dzisiejszym (18.02) posiedzeniu Komisji Komunalnej radny Bartosz Bluma przedstawił wnioski mające poprawić bezpieczeństwo na feralnym skrzyżowaniu przy ul. Tucholskiej, na którym w ubiegłym tygodniu doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przez samochód ciężarowy.

W tym miejscu jest wjazd na dwie ulice - Kolejową i Ustronną, na stację benzynową oraz do siedziby firmy produkującej wyroby betonowe. Radny uważa, że ruch samochodów ciężarowych w tym miejscu zmniejszyłby się, gdyby ulica Kolejowa była na całej długości dostosowana do ruchu tych pojazdów. Wówczas mogłyby w stronę b. DK 22 jechać właśnie tamtędy. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów podniosłoby się, gdyby na obrzeżach chodników w tym rejonie stanęłyby słupki blokujące wjazd na nie. Dyrektor Wydziału Komunalnego Jarosław Rekowski obiecał przekazać ten sygnał do zarządcy ul. Tucholskiej, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W artykule wykorzystano nagrania wykonane na tym skrzyżowaniu w dniu dzisiejszym około g.12.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.