×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Przejazd kolejowy na ul. Długiej będzie za kilka lat zamknięty


Dodane: 2019-02-19

Podczas wczorajszego (18.02) posiedzenia Rady Samorządów Osiedlowych najwięcej czasu poświęcono omówieniu problemu przejazdu kolejowego w ciągu ul. Długiej.

Zgłosiła go szefowa Samorządu Osiedla "Pawłówko - Małe Osady" Renata Dąbrowska, na którego terenie znajduje się wspomniana ulica. Okazuje się, że PKP planuje zmodernizować linię z Chojnic do Tucholi, w tym i przejazdy znajdujące się na terenie miasta. Niestety, ten znajdujący się na ul. Długiej, jak wyjaśniał na posiedzeniu dyrektor Jarosław Rekowski, będzie zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego, gdyż na nim jest niedostateczna widoczność dla kierowców, nie ma miejsca na sygnalizator, a ustawienie znaku STOP, ze względu na zbyt wąską jezdnię nie pozwalającą na wytyczenie osobnego pasa na postój przed nim, jest niemożliwe. Ewentualne dostosowanie tego przejazdu do wymogów PKP kosztowałoby nawet 1 mln zł.

Ponadto w czasie obrad prowadzący je przewodniczący RM Antoni Szlanga poinformował, że w 2019 będzie kontynuowany program doświetlania przejść dla pieszych. Poprosił przewodniczących samorządów, by zebrania sprawozdawczo - wyborcze zaplanowali na kwiecień. Zapowiedział, że w każdym z nich weźmie udział burmistrz Arseniusz Finster.

Na miniaturce video przejazd w ul. Długiej. Screen z Google Street View. Na posiedzeniu RSO, oprócz Chojnice TV, była jeszcze tylko dziennikarka z "Czasu Chojnic".

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w portalu Chojnice TV chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Portalu Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.