×
Dzisiaj jest Czwartek, 12 Grudnia 2019 roku.

Samorządowcy, nauczyciele i uczniowie manifestowali na Starym Rynku


Dodane: 2019-04-26

Wczoraj (25.04) wieczorem na chojnickim Starym Rynku odbyła się manifestacja poparcia dla postulatów strajkującej części nauczycieli z samorządowych placówek oświatowych.

Na specjalnym podeście, mając nagłośnienie z Chojnickiego Centrum Kultury, swoje komentarze i słowa wsparcia o strajku, który w sobotę będzie zawieszony do 1.09.2019, wygłaszali nauczyciele,  uczniowie, związkowcy z ZNP (w relacji fragment wypowiedzi Wiesławy Ostrowskiej, która prosiła samorządowców o zrekompensowanie utraconych wynagrodzeń). Apel nie pozostał bez echa, gdyż burmistrz Arseniusz Finster (w relacji całość jego wystąpienia) zadeklarował, jak już wcześniej podczas konferencji prasowych wypowiadał się, że poczyni wszelkie starania, by strajkujący nauczyciele nie ponieśli uszczerbku finansowego. Relacja kończy się wypowiedzią Renaty Smagorzewskiej, wicedyrektor w SP-5, która następnie wykonała utwór Marka Grechuty "Świecie nasz". Konferansjerem na manifestacji był Dominik Gostomski.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.