×
Dzisiaj jest Czwartek, 12 Grudnia 2019 roku.

Brama Człuchowska, ratusz i Tur na linorytach młodzieży z Emsdetten i Chojnic


Dodane: 2019-04-29

W sobotę 27.04 w podziemiach kościoła gimnazjalnego odbyło się podsumowanie projektu artystycznego „pARTnerzy". Wzięła w nim udział młodzież z Emsdetten i Chojnic.

Od wtorku 22.04 w różnych miejscach naszego miasta 8 uczestników zajęć malarskich w ChCK pod opieką instruktora Elżbiety Jakubowskiej oraz 8 uczestników kursu artystycznego w Geschwister – Scholl Realschule z nauczycielem i kierownikiem artystycznym projektu Hubertusem Jelkmannem, tworzyli linoryty. Najczęściej uwieczniane były widoki Bramy Człuchowskiej ze złomorzeźbą Tura, ratusz, Fara z kościołem gimnazjalnym oraz ławeczka z Julianem Rydzkowskim. Plon można było podziwiać w salce Collegium ARS. Prace młodych artystów, jak i sobotnią uroczystość, dokumentowali członkowie uczniowskiej firmy pn. martinum.media z Miejskiego Gimnazjum w Emsdetten. Uroczystość otworzył społeczny wiceburmistrz Emsdetten Christian Erfling, który serdecznie podziękował za pomoc w realizacji projektu m.in. władzom Chojnic, Brigitte i Bernd Lohmannom, którzy opiekowali się projektem od strony organizacyjnej oraz Joannie Gappa z UM. Podczas wernisażu część muzyczna była autorstwa członków Big Bandu - Janusza Łangowskiego (trąbka) oraz Krzysztofa Gurdaka (fortepian).


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.