×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Kolejowi strażacy i strzelcy kurkowi z okolicznościowymi wydawnictwami


Dodane: 2019-05-07

Przemysław Zientkowski z UM zaprasza na promocje okolicznościowych wydawnictw o dziejach Zakładowej Straży Pożarnej na węźle PKP oraz o Bractwie Kurkowym.

Pierwsze z nich wychodzi w nowym cyklu pt. "Kroniki Chojnickie". Autorami zakładowej kroniki są Witold Hoppe i Andrzej Górnowicz. Ich dzieło w wersji książkowej zostanie zademonstrowane 9 maja o g. 11 w sali obrad Rady Miejskiej. Uczestnicy promocji zapewne gremialnie po promocji wezmą udział w obchodach Dnia Strażaka na Starym Rynku. Początek o g. 12.

Kolejne wydarzenie dotyczące dokumentowania historii Chojnic będzie także w sali obrad RM. W dniu 17.05 o g. 17 zaprezentowane zostanie wydawnictwo pt. "Sześć wieków w historii miasta - w 25 rocznicę odnowienia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego". Zostało zadedykowane zmarłemu w 2018 roku Tadeuszowi Guentzlowi. Jego autorem jest Marcin Synak, a wydał w ilości 200 egzemplarzy UM Chojnice. Będzie można nabyć je w siedzibie Promocji Regionu na Starym Rynku.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.