×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Burmistrz A.Finster prosi chojniczan o liczny udział w eurowyborach 26 maja


Dodane: 2019-05-24

Podczas poniedziałkowej (6.05) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster odczytał apel adresowany do mieszkańców obydwu partnerskich miast - Chojnice i Emsdetten. w którym zachęca do licznego udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. W Polsce odbędą się 26 maja 2019.

"Parlament Europejski jest najbardziej demokratyczną strukturą w systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej. Jako obywatele nie mamy bezpośredniego wpływu na skład Komisji Europejskiej czy Rady. Możemy natomiast wybrać deputowanych parlamentu. To nasi ludzie w Brukseli i Strasburgu, którzy zawsze mogą znaleźć się blisko nas. Ich rola ciągle wzrasta, gdyż Parlament Europejski odgrywa coraz większą rolę w kształtowaniu europejskiego porządku prawnego. (...) Deklaruję, iż wezmę udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do tego samego pragnę zachęcić również Państwa." - stwierdził w swym oświadczeniu burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

Treść obydwu apeli burmistrzów Emsdetten i Chojnic.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.