×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Burmistrz - Nie zmienię swej decyzji ws. InterTony


Dodane: 2019-05-20

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster nie zamierza zmienić swej decyzji o cofnięciu finansowania z budżetu miastu występu zespołu Vader podczas tegorocznej edycji rockowego Festiwali InterTony.

Nie miałby jednak nic przeciw, gdyby znaleźli się sponsorzy gotowi pokryć gażę dla Vadera, headlinera festiwalu odbywającego się na miejskim stadionie przy ul. Lichnowskiej. Jako główny argument swej decyzji przytoczył widoczny na miniaturce video artykułu graficzny załącznik do pisma z 10 maja Akcji Katolickiej przy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski przy ul. Obrońców Chojnic. Przedstawia on okładkę jednej z płyt zespołu Vader. Zapewnił, że nie miał w tej sprawie interwencji ani od ks. biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny czy Kurii Diecezjalnej, ani od ks. proboszcza Janusza Chyły.

W trakcie dyskusji z dziennikarzami podczas dzisiejszej (20.05) konferencji prasowej (zamieszczamy jej krótki fragment) odczytał w całości pismo od Akcji Katolickiej i skomentował uwagę, że burmistrz Szczecinka w 2017 zaprosił na festiwal Materia Fest zespół Behemot.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.