×
Dzisiaj jest Sobota, 22 Lutego 2020 roku.

Ks. J. Chyła przejechał na rowerze 3500 km w drodze do Santiago de Compostela


Dodane: 2019-08-02

Proboszcz parafii pw. MBKP w Chojnicach ks. Janusz Chyła w ciągu 28 dni lipca 2019 wraz z trzema pielgrzymami przejechał na rowerze z Łeby do Santiago de Compostela ok. 3500 km. Dziś (2.08) udzielił wywiadu o tej eskapadzie Chojnice TV.

Rozmawialiśmy na plebanii przy ul. Obrońców Chojnic. Ks. Janusz Chyła był ubrany w pielgrzymkową koszulkę, a obok stał rower, na którym pokonał odcinek Brema - miejsce spoczynku apostoła św. Jakuba w Hiszpanii. Dlaczego rower, na którym wyjechał z Łeby nie służył jemu na całej trasie; co było motywacją organizacji tej niezwykłej pielgrzymki; jakie przygody były na trasie; jak ocenia ksiądz polskie, niemieckie, francuskie i hiszpańskie ścieżki i drogi dla rowerzystów; jakie były cele pielgrzymki i jaka będzie trasa kolejnych; o tym można dowiedzieć się z wywiadu, który przeprowadził Jerzy Erdman. 

W nagraniu wykorzystano zdjęcia z profilu Pielgrzymki na Facebook. Miniaturką video jest zdjęcie wykonane na mecie Pielgrzymki jej uczestników przy katedrze w Santiago de Compostela.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.